Strona główna » Instrukcje » Instrukcja wysiewu Łąk Kwiatowych jednorocznych

Instrukcja wysiewu Łąk Kwiatowych jednorocznych

Data dodania: 13-08-2020
 

Pamiętaj

Nie musisz być inżynierem ogrodnictwa , botanikiem , ogrodnikiem ani rolnikiem

 

żeby z sukcesem wysiać mieszankę łąk kwiatowych w swoim ogródku , swoim korytku balkonowym czy doniczce .

 

 Musisz jednak zapamiętać podstawowe zasady .

 

Nasze mieszanki , niezależnie którą wysiewamy najwcześniej na początku kwietnia nawet do końca maja . Optymalna temperatura do wysiewu 12- 16 stopni C
Nie wysiewaj zbyt gęsto . Na każdym opakowaniu podana jest wielkość obszaru , którą możemy obsiać zawartością torebki . Można przyjąć , że im mniej żyzne podłoże tym gęściej siejemy .
Przed wysiewem najlepiej wymieszać zawartość torebki z wermikulitem lub piaskiem kwarcowym w miseczce w następujących proporcjach .

Do opakowania MiniPaczka  dodaj  2 łyżeczki od herbaty , do opakowania MidiPaczka  5 łyżeczek , do opakowania MaxiPaczka  pół szklanki  wypełniacza

 

Jeżeli wysiewasz mieszankę Łąki Kwiatowe w ogródku , przedogródku  , parku

czy innym terenie .

Nie wysiewaj w miejscu zacienionym przez cały dzień
 
Jeżeli gleba  w tym miejscu , które zaplanowałaś na swoją wymarzoną Łąkę Kwiatową jest bardzo uboga , piaszczysta , wzbogać ją trochę wysypując  na ten teren warstwę
około 2 cm podłoża kwiatowego najlepiej kupionego w dużych workach w centrum ogrodniczym , z kompostem z własnego ogródka uważaj , żeby nie zawierał nasion chwastów .
 
Jeżeli gleba jest w miarę żyzna nie stosuj nawozów mineralnych i organicznych
 
Wysiewaj w podłoże , które zostało oczyszczone  z chwastów , a także ich korzeni .
 
Wysiewaj w podłoże przekopane i przegrabione lub chociaż spulchnione na głębokość 10 cm i przegrabione .
 
Jeżeli planujesz wysiać mieszankę w istniejący trawnik najpierw usuń wierzchnią warstwę chociaż 5 cm , spulchnij i przegrab
 
Możesz oczywiście wysiać w trawnik  , ale wtedy nie spodziewaj się takiego efektu jaki można uzyskać przykładając się do przygotowania podłoża .
 
Na małych powierzchniach wysiewaj tak jakbyś przyprawiała kotlet schabowy pieprzem grubo mielonym  i następnie solą :)  , Mieszanka zawiera nasiona różnej wielkości , drobne nasionka zostaną na spodzie pojemniczka .
 
Po wysianiu nasion przemieszaj bardzo delikatnie powierzchnię gleby grabiami na głębokość max 2 cm , żeby przykryć nasiona , ale możesz zastosować narzędzie , które pewnie masz w kuchni , a mianowicie sitko do mąki .

Przez sitko przesiej  na teren na którym wysiałaś nasiona suchy torf lub jakiekolwiek podłoże dla kwiatów ,  takie kupione w worku .

Podłoże przygotowane do wysiewu musi być wilgotne .
 
Po wysianiu mieszanki Łąk Kwiatowych musisz pilnować aby podłoże było wilgotne przez okres wschodów
 
Po dwóch tygodniach , a nawet wcześniej będziesz już widzieć wschodzące roślinki .
 
Jeżeli chcesz wysiać naszą mieszankę w doniczkach , skrzynkach balkonowych lub innych tego typu pojemnikach użyj do wysiewu podłoża kwiatowego najtańszego i wysiewaj tak jak w gruncie , Zastosuj trik z sitkiem do mąki . Sami używamy takie sitka w naszym gospodarstwie .
 
Na Łąki Kwiatowe - Kwiaty Łąkowe na facebooku oraz lakikwiatowe.pl  będę bardziej szczegółowo omawiał temat wysiewu i pielęgnacji

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia   Darek Słowiński :)

/\